Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas gimnazijoje

  • Paskelbė : Dainius Vaitkevičius
  • Paskelbta: 2023-03-13
  • Kategorija: Renginiai

Kovo 11-oji kiekvienais metais primena, kad mes kaip ir paukščiai turime ir saugome savo pasaulio medžio šaką. Nueitas nepriklausomybės kelias šiandieną lygiai taip pat svarbus, kaip ir prieš jam prasidedant. Tai istorija, kupina meilės Lietuvai, vienybės, skatinanti didžiuotis savo šalimi – esame maža tauta, ne tik turinti didelių užmojų bei norų, bet ir nuveikusi didelius darbus.

Visa savaitė gimnazijoje buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Per dailės pamokas mokiniai piešė tema ,,Lietuvos istorija mokinių kūriniuose“, per technologijų pamokas 5–I klasių mokiniai padarė kūrybinį darbą, skirtą Kovo 11-ajai. Kovo 10 dieną 11 valandą 7 ir III klasių mokiniai nuotoliniu būdu prisijungė prie renginio „Ugdyk pilietiškumą – rinkis darbą Lietuvai“ ir išgirdo apie drąsių žmonių profesijas: pilietiškas, nenykstančias ir svarbias kiekvienam iš mūsų. Apie savo darbą papasakojo ugniagesys, policininkas, karys, karo medikas, pasienietis.

O kovo 10 dieną visa gimnazijos bendruomenė susirinko paminėti ypatingos datos – Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Renginį pradėjome giedodami Lietuvos valstybės himną. III klasės mokinės Solveiga Baranauskaitė ir Augustė Padvaiskaitė priminė, kuo Lietuvai svarbi ši data. 1990 m. kovo 11 dieną, po penkiasdešimties teroro ir prievartos metų pirmasis laisvai išrinktas Lietuvos Respublikos parlamentas savo pirmojoje sesijoje paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Paaiškino, kodėl Atkūrimo Aktą. Sovietų Sąjunga ir jai vadovaujanti komunistų partija, jos centro komitetas darė viską, kad išlaikytų imperiją. Mat vienos tautos išstojimas reiškė ir kitų norą palikti imperijos gniaužtus. Atsiskyrimui buvo trukdoma įvairiausiais būdais. Tačiau kaip Maironis rašė ,,Nebeužtvenksi upės bėgimo“…

Gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė pasveikino gimnazijos bendruomenę su nacionaline švente, priminė, kodėl ši diena tokia brangi kiekvienam lietuviui, palinkėjo džiaugtis laisve. Minėjimo pabaigoje nuotaikingas dainas atliko Austėja, Raminta ir Gediminas Akinskai, klausėmės šeštokų atliekamos dainos ,,Žemyn upe“.

Dabartiniai įvykiai Ukrainoje parodo, kokia yra trapi laisvė, nepriklausomybė. Šiandien ant Ukrainos mokyklų, ligoninių, gyvenamųjų namų krentančios bombos ir žūstantys laisvės trokštantys Ukrainos žmonės yra ta brangi kaina už laisvę. Ne tik Ukrainos laisvę. Už mūsų ir pasaulio laisvę.

Danguolė Bajarūnienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų vyr. mokytoja

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos