Lietuvos gimtadienį paminėjome su daina

• Paskelbta: 2023-02-15

Vasario 16-oji – mūsų valstybės atkūrimo diena.
Diena, kai Lietuva buvo vėl įrašyta į pasaulio žemėlapius.
Diena, kuri pakeitė ir įprasmino visų mūsų gyvenimą.
Tikiu, kad visiems mums užteks išminties, geros valios,
ryžto ir tikėjimo žengti toliau laisvės keliu ir
įveikti šiandienos ir rytdienos iššūkius.

Vasario 10 dieną per ketvirtą pamoką visa gimnazijos bendruomenė susirinko paminėti ypatingos datos – Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Renginį pradėjome giedodami Lietuvos valstybės himną. II klasės mokinės Austėja Akinskaitė ir Gintarė Atėnė Guigaitė priminė, kuo Lietuvai svarbi ši data. Tai – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. 1918 m. Antano Smetonos vadovaujama Lietuvos Taryba, remdamasi pripažintąja istorine JAV prezidento Vilsono paskelbta apsisprendimo teise, paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pagrindais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi. 1918 m. vasario 16-osios aktu Lietuvos Taryba, vienintelė to meto suverenumo reiškėja, skelbė pasauliui ne naują Lietuvos valstybės atkūrimą, bet jos atstatymą. Gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė pasveikino gimnazijos bendruomenę su nacionaline švente, priminė, kodėl ši diena tokia brangi kiekvienam lietuviui, palinkėjo džiaugtis laisve ir paragino Lietuvos gimtadienį paminėti linksmai. Tad, vadovaujant muzikos mokytojai Jurgitai Samoškienei, visa gimnazijos bendruomenė linksmai ir nuotaikingai dainavo dainą ,,Žemėj Lietuvos“, o renginio pabaigoje skambėjo daina ,,Laisvė“, kurią atliko II klasės mokinė Austėja Akinskaitė, jai aktyviai pritarė visi minėjimo dalyviai.

Danguolė Bajarūnienė, istorijos vyresnioji mokytoja