Paminėjome Laisvės gynėjų dieną

• Paskelbta: 2023-01-16

Mes išdainavom savo laisvę, mes teisumu galingi.

Ir buvo tankai mums nebaisūs, nors ir stovėjome beginkliai...

Ankstyvo sausio 13-osios ryto prieblandoje mokyklos languose sužibo žvakutės – vienybės ir atminimo simboliai. Klasėse mokytojai su mokiniais kalbėjo apie Laisvę ir jos kainą, apie tai, kad Sausio 13-oji įėjo į istoriją amžiams, palikusi žuvusiųjų už Laisvę atminimą... Pradinių klasių mokiniai, padedami mokytojų, piešė, spalvino, dėliojo Laisvę. Tokiu būdu prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

O prasidėjus ketvirtai pamokai į gimnazijos aktų salę susirinko 8–IV klasių mokiniai. Vyko Sausio 13-osios minėjimas ,,Eik taip, kaip eina laisvė“, kurį vedė II klasės mokinės Austėja Akinskaitė ir Gintarė Atėnė Guigaitė. Renginį pradėjome Lietuvos Valstybės himnu. Po jo renginio vedėjos priminė Sausio 13-osios įvykius, ir tylos minute pagerbėme žuvusiųjų atminimą. Kalbėjo gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danguolė Šalkauskienė, kuri buvo tiesioginė kruvinų įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto liudininkė. Pasibaigus renginiui stebėjome tiesioginę nuotolinę pamoką apie Sausio 13-osios vertybes.

Istorija mums ne kartą įrodė, kad Laisvė veltui nedalijama, branginkime ir išsaugokime Ją.

Danguolė Bajarūnienė, istorijos vyresnioji mokytoja