Atvėrėme duris Adventui

• Paskelbta: 2023-12-04
  • Kategorija: Renginiai

Sukasi metų ratas, atėjo Adventas, džiugaus artėjančio Jėzaus gimtadienio laukimo laikas. Adventas dažniausiai būna dovanų pakavimo, ruošimosi šventėms, priešventinių susitikimų su draugais metas. Tai nieko blogo, nes dovanų ruošimas ir teikimas mums primena Dievo dovanotąjį Jėzų, kurio gimtadienį per Šventas Kalėdas švęsime bei visą Adventą tam ruošiamės. Bet labai norisi Adventą praleisti ramiai ir neskubant, puoselėjant tautines tradicijas, krikščioniškas vertybes ir tikėjimo tiesas, jį išgyventi neskubant ir prasmingai.

Šiais mokslo metais gimnazijoje sugalvojome Adventui pasiruošti anksčiau ir suorganizavome renginį ,,Atverkime duris Adventui“. Į renginį gimnazijos bendruomenę kvietė spalvingas kvietimas, sukurtas vienuoliktos klasės mokinės Austėjos Teresės Kazinec, kuri kartu su dvyliktos klasės mokiniu Tomu Kazlausku buvo ir renginio garso bei vaizdo operatoriai. Nusipynėme Advento vainiką, sukvietėme bendruomenę į aktų salę, kurioje jau mūsų visų laukė renginio vedėjos Gintarė Atėnė Guigaitė ir Austėja Akinskaitė bei Lukas Povilaitis, skambinantis gitara ir taip kuriantis nuotaiką renginiui. Visi jie – vienuoliktos klasės mokiniai. Vedėjos pristatė ir pasveikino renginio dalyvius bei svečius. Renginio viešnia Milda Dečkuvienė, kuri atvyko iš nuostabiojo Labanoro ir yra Švenčionėlių kultūros centro etnologė, nuotaikingai pristatė Advento tradicijas, papasakojo apie Advento vainiką, mokė adventinių žaidimų ir sutartinių. Milda pasakojo, kad sutartinės yra įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą ir būdingos tik aukštaičiams ryčiausiame Lietuvos pakraštyje. Mokiniams, o kartu ir visai gimnazijos bendruomenei, labai patiko išmokti dainuoti sutartines. Mokiniai ir patys atėjo į renginį paruošę smagios veiklos visai renginio bendruomenei. Aštuntokės Brigita Kurgonaitė ir Raminta Akinskaitė priminė senovines jaunimo vakarojimo tradicijas. Septintokai Domantas Čeponis, Monika Matuliauskaitė ir Mantas Mikaliakas smagiai minė mįsles bei apdovanojo mįsles įspėjusius saldainiais. Devintokai Nojus Grigonis ir Ričardas Česokas dalyvius įsuko į fantų žaidimą, kuris būdavo populiarus tarp vakarojančio jaunimo Advento metu. Dešimtokės Aistė Apyvalaitė ir Beatričė Meilutė visus dalyvius pakvietė žaisti žaidimą ,,Kiškelis“. Vienuoliktokai dalyvius įsuko į žaidimo ,,Šiaudų batai“ ratą. Pamokyti renginio viešnios visi nuotaikingai žaidė adventinį žaidimą ,,Iš kur svotai atvažiavo“. Tikybos mokytoja Audronė pasidalino Dievo Žodžiu bei pakvietė per Jėzaus gimtadienį būtinai pasikviesti į savo širdis ir patį Jėzų, nes Šv. Kalėdos, kurioms ruošiamės per Adventą, yra Jėzaus gimtadienis, o Jėzus ir yra pati didžiausia dovana žmonijai. Norėjosi nesiskirstyti, žaisti žaidimus, dainuoti sutartines, bet atėjo laikas padėkoti renginio dalyviams, svečiams, organizatoriams. Gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė apibendrindama renginį dėkojo viešniai Mildai Dečkuvienei, džiaugėsi, kad taip smagiai paminėjome Aukštaitijos metus, prisilietėme prie UNESCO paveldo – sutartinių bei taip bendruomeniškai šiame renginyje ,,Atverkime duris Adventui“ atidarėme duris Adventui mūsų gimnazijoje.

Linkime ramaus ir sutelkto buvimo Advento laike bei gražių artėjančių švenčių.

Audronė Urbonienė, tikybos vyresnioji mokytoja