Diena su literatūra ir istorija

Spalio 7 dieną Literatų klubo nariai ir mokiniai, besidominantys literatūra ir istorija, kartu su mokytojomis Vitalija Medzevičiene ir Neringa Mudėniene vyko į edukacinę kelionę į Kauną, kuriame praleido dieną su literatūra ir istorija. Iš pradžių mokiniai nuvyko į Palemone esantį Salomėjos Nėries memorialinį muziejų.  Ekskursijos metu sužinojome daugybę įdomių  faktų apie rašytoją, jos gyvenimo kelio peripetijas, kūrybą. Iš karto pastebėjome, kad  lyrikės Salomėjos Nėries ir jos vyro skulptoriaus Bernardo Bučo namai yra jaukūs, pilni paslapčių. Viena iš jų - nedidukas langelis tarp virtuvės ir Salomėjos Nėries vyro darbo kambario. Žvilgtelėjusi pro jį, poetė galėdavo pažiūrėti, ar jis užsiėmęs. Iš karto pastebėjome, kad namo durys itin žemos, laiptai labai siauri, o miegamasis tarsi atskirame aukšte, ant pakylos. Taip pat labai įsiminė nedidukė rašytojos biblioteka, kurioje yra gausybė įvairių knygų  skirtingomis kalbomis. Akis patraukė ir ketvirto XX a. dešimtmečio telefono aparatas. Dar išgirdome pasakojimą, kad poetei patikdavo gaminti, ypač svečius viliojo jos iškeptas obuolių pyragas. Įdomus muziejininkės pasakojimas mums padėjo geriau suprasti Salomėją Nėrį ir kaip poetę, ir kaip mamą, ir kaip žmoną, ir kaip moterį. Vėliau vykome į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame  negalėjome  atitraukti  akių nuo įvairių šaunamųjų ginklų, amunicijos rinkinių, pasakojančių apie Lietuvos valstybės ir karybos raidą.

Taigi į namus parsivežėme ne tik daug įspūdžių, bet ir aiškesnį supratimą apie žmogaus pasirinkimą kritinėse situacijose, apie tautą, tėvynės meilę ir pagarbą Lietuvos kovotojams už laisvę.

Eva Risakovaitė, IV klasės mokinė ir Literatų klubo narė