Diena su literatūra

Rugsėjo 27 dieną IV klasės mokiniai kartu su kuratore Vitalija Medzevičiene ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Neringa Mudėniene vyko į edukacinę kelionę į Vilnių, kuriame praleido dieną su literatūra. Iš pradžių gimnazistai dalyvavo naujų potyrių ir įspūdžių edukacinėje veikloje „Senasis Vilnius J.Kunčino „Tūloje‘‘. Eidami J.Kunčino keliais, mokiniai pamatė konkrečias vietas, kuriose vyko romano veiksmas. Gidei Gabijai Lunevičiūtei pasakojant apie rašytoją Jurgį Kunčiną ir cituojant romano ,,Tūla‘‘ ištraukas, gimnazistai  aplankė Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias, Užupį, stabtelėjo prie namo, kuriame Jurgio Kunčino romano ,,Tūla‘‘ pagrindiniai veikėjai patyrė būties pilnatvės ir visiško artumo akimirką, grožėjosi Vilniaus senamiesčio bažnyčių ir cerkvių bokštais, miesto kupolais.  Padėkoję gidei už puikią ekskursiją ir  sužadintą norą perskaityti visą romaną, vykome į Antakalnio kapines, kuriose   pagerbėme  rašytojo Jurgio Kunčino atminimą. Kitas sustojimas – Trakai. Lankydamiesi Trakų pilyje, apžiūrėjome Trakų istorijos muziejaus ekspozicija, kurioje atsispindi Trakų miesto, pilių ir Trakų žemės istorija. Turbūt greičiausiai laikas  prabėgo valstybiniame Vilniaus mažajame teatre žiūrint spektaklį „Madagaskaras“. Tai vienas garsiausių režisieriaus Rimo Tumino istorinių spektaklių, kurio veikėjai – XX a. gyvenę žmonės, asmenybės, palikusios ženklų pėdsaką Lietuvos istorijoje. Žiūrėdami „Madagaskarą“, gimnazistai galėjo įsivaizduoti, kaip atrodė šie žymūs žmonės, pamąstyti, ar galėjo jie gyvenime susitikti ir kaip tie susitikimai galėjo atrodyti. Tikiuosi, kad. netradicinė pažintis su Jurgio Kunčino romanu ,,Tūla‘‘, pasižiūrėtas spektaklis skaitant susikurtus vaizdinius pavers realybe ir tai padės gimnazistams per egzaminą lengviau atsiminti kūrinius.

Visų gimnazistų vardu dėkoju Vidiškių gimnazijos direktorei Jūratei Sveikauskienei už suteiktą galimybę tobulėti, direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Rolandui Gulbinskui už saugią kelionę.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė