Dalyvavome Aušros Vartų atlaidų mokinių dienoje

Šių metų lapkričio 17 dieną Vidiškių gimnazijos 7 ir 8 klasių mokinių grupė tradiciškai vyko į Vilnių, kur dalyvavo Aušros Vartų atlaiduose ,,Sveika Karaliene“, mokinių edukacinėje dienoje. Atvykę į Vilnių aplankėme dr. Jono Basanavičiaus paminklą bei prisiminėme jo nuopelnus Lietuvai. Norėdami sužinoti daug senamiesčio paslapčių, atrasti nežinomų įdomybių, geriau suprasti įvairių epochų kaitą, aplankyti gražiausias Vilniaus šventoves, pagilinti savo tikėjimą bei turiningai praleisti laiką, su kitais dalyviais iš Lietuvos susitikome Bažnytinio paveldo muziejuje. Ten gavome užduotis su užuominomis ,,Atrask Vilnių“. Užuominos sekė užuominas, sudėtingi rebusai-mįsles, senos fotografijos, įvairūs klausimai su užduotimis bei užšifruotomis senamiesčio koordinatėmis padėjo susigaudyti dabartyje... Įveikėme visas užduotis bei įminėme paslaptis, surašėme atsakymus į kryžiažodžio lapą ir sužinojome slaptažodį, kuris vainikavo mūsų pastangas, parodė, kad patyrėme sėkmę. Po aktyvios veiklos edukacijose nuskubėjome į Šv. Teresės bažnyčią. Ten susitikome su kitais dalyviais ir ruošėmės švęsti Mišias. Šv. Mišioms vadovavo kunigas Alessandro Barelli SDB, kuris nuotaikingai ir kūrybingai mums priminė Dievo Motinos istoriją bei pamaldumą Jai. Susikaupę dalyvavome Mišiose bei prie karūnuoto Švč. Mergelės Marijos paveikslo sudėjome visus savo rūpesčius ir prašymus.

Šv. Mišių pabaigą vainikavo bendra Švč. Mergelės Marijos litanijos malda ir palaiminimas. Dar akimirkai susitikome agapėje, kur vaišinomės arbata ir karštais kibinais. Dėkojame gimnazijos direktorei už sudarytas galimybes nuvykti ir dalyvauti Aušros Vartų atlaidų mokinių dienoje.

Audronė Urbonienė, tikybos vyr. mokytoja