Laureatai edukacinėje stovykloje „Tekstilė animacijoje 3“

• Paskelbta: 2024-06-04

Gegužės 28-31 d. vyko edukacinė stovykla „Tekstilė animacijoje 3“. Šiemet stovyklai pasirinkta vieta – Stripeikiuose esantis Bitininkystės muziejus – įkvėpė kūrybai. Stovyklos organizatorė Silvija Juozelskytė pakvietė mokinius kurti filmukus, skirtus Aukštaitijos nacionaliniam parkui, kuris šiais metais švenčia 50-ties metų jubiliejų. Stovykloje dalyvavo visų rajono mokyklų komandos. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi komandos, kurioms vadovavo mokytojos Diana Gabrilavičienė ir Audronė Krikščionaitienė. D. Gabrilavičienė dirbo su 5, 6 klasių mokinių komanda, kurią sudarė Ugnė Grinkevičiūtė, Mija Berlinskaitė, Radvilė Jockutė, Loreta Janutėnaitė ir Gabrielė Bukataitė. Mergaitės kūrė filmuką „Bitutė Dainora“. A. Krikščionaitienė vadovavo 7, 8 kl. komandai, kurioje dirbo Austėja ir Gabija Bučelytės, Ugnė Stanevičiūtė, Viltė Žemaitytė, Goda Maldžiūtė, jos sukūrė filmuką „Su gimtadieniu“. Kūrybai mokiniai naudojo tekstilės, kailio atraižas, vilną, siūlus, sagas, lemputes, karoliukus, vašką ir net šviežią medų su koriu. Mokinius konsultavo tekstilės animacijos vadovai: Austė Jurgelionytė -Varnė, Silvija Juozelskytė ir  Lukas Motiejūnas. Stovyklos laikas prabėgo šauniai ir labai greitai. Gegužės 31 d. įvyko filmukų peržiūra ir vertinimas. Filmukus vertino garbinga komisija:

Angelė Bražionienė – Utenos radijo atstovė;

Irma Gineikienė – menininkė, knygų iliustratorė, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui;

Darius Jaruševičius – animacinių filmų kūrėjas ir indie parodų kuratorius, Grigiškių meno mokyklos mokytojas;

Dr. Jolanta Ružinskaitė – Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Vytauto Valiušio keramikos muziejaus ir meno centro vadovė;

Lina Zavadskė – dailininkė, tekstilininkė.

Mūsų gimnazijos mokinių kurti filmukai sužavėjo komisiją, o mokiniai tapo laureatais. 5, 6 kl. mokinių sukurtas filmukas „Bitutė Dainora“ apdovanota III-čio laipsnio diplomu ir dovanomis, o 7, 8 kl. mokinių filmukas „Su gimtadieniu“ tapo I-osios vietos nugalėtoju, jį kūrę mokiniai apdovanoti I-ojo laipsnio diplomais ir dovanomis. Sveikinu ir didžiuojuosi kūrybingomis ir darbščiomis mūsų mokinių komandomis!

Filmukai:

„Su gimtadieniu“  https://www.youtube.com/watch?v=Ye7QsorGOMo&t=15s

„Bitutė Dainora“ https://www.youtube.com/watch?v=REciuxtokOU

Audronė Krikščionaitienė, dailės ir technologijų mokytoja metodininkė