Studijų mugė „KARJERA & STUDIJOS 2024“ Vilniuje

• Paskelbta: 2024-04-04
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Kovo 29 dieną IV klasės mokiniai vyko į Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusią kasmetinę parodą „Karjera & studijos Lietuvoje 2024“.

Ši kasmet vykstanti paroda – unikali galimybė vienoje vietoje iš pirmų lūpų gauti visą reikalingą informaciją apie Lietuvos universitetus, aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas bei karjeros perspektyvas. Apsilankymo metu galėjome „pasimatuoti“ profesijas: pabūti gaisrininkais, pasieniečiais, muitininkais, išbandyti savo ištvermę, pasitikrinti reakciją. Kai kurie „pasimatavo‘‘ ne vieną profesiją. Šių metų parodos šūkis ,,Ką veiksime dirbtinio intelekto laikais?“ Daug dėmesio sulaukė paskaita ,,Didžiosios stojančiųjų klaidos“, kurią skaitė Vilniaus Gedimino technikos universiteto stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė dr. Justė Rožėnė. Lektorė akcentavo svarbiausius faktus, kuriuos turi žinoti abiturientai. Artėjant egzaminams, mums yra aktuali tema, kaip nusiraminti ir susikaupti. Todėl dalyvavome VU medicinos fakulteto prof. Eugenijaus Laurinaičio paskaitoje ,,Kaip susitvarkyti su stresu per egzaminus?“ Parodos metu bendravome ir su kitų aukštųjų mokyklų studentais ir dėstytojais, kurie pristatė studijų programas, papasakojo apie studentų laisvalaikį. Visa informacija buvo pateikiama įdomiai, kūrybingai, inovatyviai. Džiugu, kad visos mokymo įstaigos labai pasistengė ir surado būdų bei metodų, kaip patraukti mokinių dėmesį. Stebino gausūs stalai su praktinėmis užduotimis, mėgintuvėliais, robotais, įvairia kompiuterine įranga. Visuomenės saugumo mokyklos atsigabeno naujausią aprangą, įrangą, ginklus, tarp pareigūnų sukiojosi kinologai su savo augintiniais.

Dabar belieka išlaikyti brandos egzaminus ir apsispręsti, kur stoti, kurią mokyklą pasirinkti.

Pijus Kardelis, IV klasės gimnazistas