Idėjos generavimas

• Paskelbta: 2022-05-18
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Valio! Valio! Valio! mes, II klasės mokiniai, įveikę atranką (iš 16 skirtingų mokyklų komandų buvo atrinktos 8) patekome į projekto „CREAzone Matrix“ antrąjį etapą. Labai džiaugiamės tuo, kad galime dar labiau tobulėti. O gegužės 17 dieną dalyvavome projekto antrojo etapo pirmuose mokymuose „TEAM UP“, kuriuos vedė lektorius Laimis Viganauskas.

Paskaitos pradžioje, kad išgaruotų mūsų visų miegas, mokymus pradėjome linksmu žaidimu, kuris reikalavo greitos reakcijos ir pastabumo. Susėdome į ratą ir žiūrėjome vienas į kitą... jei žvilgsnis susitikdavo su kito asmens žvilgsniu, turėjome keistis vietomis, o kiti tuo metu judėjo ratu į dešinę pusę, taip neleisdami užimti vietos tiems, kurie atsistojo. Po žaidimo pasiskirstėme į grupes, išsiskaičiuodami pirmais-penktais. Susėdę į grupes atlikome „SCAMPER“ metodą su sąvaržėle. Galvojome, kaip galima panaudoti sąvaržėlę, pakeitus jos formą, ilgį, medžiagą. Tai skatino mūsų kūrybiškumą ir vaizduotę. Kita užduotis – sugalvoti verslo idėjas, kurios būtų priimtinos mūsų grupės nariams. Turėdami idėjas darėme apklausą ir sužinojome, ar mūsų sugalvotos idėjos būtų priimtinos kitiems asmenims ir ko jie norėtų iš mūsų. Po pertraukėlės atlikome „CANVAS“ metodą. Pagal šį metodą mėginome išplėtoti idėjas. Pasidarėme planelį, pagal kurį susirašėme, ko reikės mūsų idėjoms įgyvendinti. Atlikę šią užduotį, ją pristatėme kitų grupių nariams. Mokymams einant į pabaigą, padarėme visos dienos refleksiją. Susėdome į ratą ir pasikalbėjome, kas mums labiausiai įsiminė iš šios dienos ir kas labiausiai patiko ir kas nuliūdino.

Šie mokymai mums visiems patiko. Tikrai buvo įdomu ir naudinga.

Solveiga Baranauskaitė ir Neringa Drobitova, II klasės gimnazistės