ERASMUS + projektas Lenkijoje

2024 m. balandžio 8 d.-19 d. mūsų gimnazijos 5 mokiniai iš 8 ir III klasių dalyvavo viename ES finansuojamų Erasmus+ jaunimo mainų projektų „Generation 4.0“ Lenkijoje. Kartu su Turkijos, Graikijos, Rumunijos, Lenkijos jaunimu teko bendrauti, susiburti į vieną komandą, atlikti įvairias komandines užduotis, vaidinti, spręsti įvairius galvosūkius, dalyvauti debatuose, susipažinti su kitų šalių kultūra, pristatyti Lietuvą, kartu kopti į kalnus. Mūsų mokiniams buvo tikrai nemažas iššūkis, nes visa tai vyko anglų kalba. O kur dar laisvu laiku pamatyti Slovakijos ir Čekijos kalnai, aplankyta Krokuva, Veličkos druskos kasyklos ir kelionės metu pamatytas nuostabus lenkiškas pavasaris. Nepamirštant, kad kelionėje atsitinka ir neplanuotų dalykų bei tenka prisiderinti vieniems prie kitų, suvokti, kad ne visada ir ne visi elgiasi ir atrodo taip, kaip mes esame įpratę. Bet mūsų mokiniai – tikri šaunuoliai, sugebėjo susidoroti su visais iššūkiais.

Mano, kaip anglų kalbos mokytojos, tikslas  motyvuoti vaikus mokytis anglų kalbos, praktiškai ją pritaikyti, suteikti informaciją apie Erasmus+ projektus, parodyti, kad pasaulyje gyvena įvairūs žmonės, kurie kartu yra panašūs, bet tuo pačiu skirtingi, manau, išsipildė. Nes paskutinį vakarą matytos mokinių atsisveikinimo ašaros ir klausimas „jeigu kada nors dar važiuosite į kitą projektą, ar mus vėl pasiimsite?“ suteikė vilties, kad ši kelionė jiems buvo naudinga ir turininga...

Ingrida Labuckienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė