Fondo „Švieskime vaikus“ dovana

• Paskelbta: 2024-01-05
  • Kategorija: Aktualijos

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 metais Jį įsteigė muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. „Pirmoji knyga apskritai nulemia tolesnį vaiko santykį su literatūra. Netinkama knyga, jos pateikimas gali vaiką nuo knygos atbaidyti arba priešingai – uždegti meilę knygoms, susidomėjimą rašytu, spausdintu žodžiu,“ – pastebi A. Mamontovas.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas), kas metai skelbia „Nacionalinį vaikų literatūros konkursą“. Konkurse dalyvavusios bei geriausių knygų vardą pelniusios knygos surenkamos į „Vaikų bibliotekėlę“ ir dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms ir jų filialams, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitoms įstaigoms, kuriose knygų labai laukia mažieji skaitytojai.

Džiugu, kad šių metų pirmomis sausio dienomis fondo „Švieskime vaikus“ didžiulė knygų siunta (27 pavadinimų knygos, apie 300 egzempliorių) pasiekė gimnazijos biblioteką. Sugrįžusių po žiemos atostogų mokinių lauks šios knygos:

Aido Jurašiaus „Žąsino Gagio kelionės“,

Jono Biliūno „Brisiaus galas“,

Lapės Do „Pasaka apie smuikininką Raimundą“,

Povilo Villuveit „Spinčius“,

Rasos Lazauskaitės „Dviese bijoti drąsiau“.

Gimnazijos bendruomenė dėkoja fondui „Švieskime vaikus“ ir jo įkūrėjams už vertingą ir puikią dovaną, o biblioteka mažuosius skaitytojus kviečia rinktis ir skaityti geriausias lietuviškas knygeles!

Vitalija Medzevičienė, bibliotekininkė