Tarptautinis Erasmus+ susitikimas „From MEET to SUCCEED“: patirtis, įkvėpimas ir drąsa siekti aukštumų

Vasario 12 d. mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo tarptautiniame virtualiame susitikime „From MEET to SUCCEED“, kuris vyko pagal Erasmus+ KA122 projektą „Learning Strategies for the Future“. Tai pirmasis iš keturių suplanuotų susitikimų, kurių metu mūsų gimnazijos bei projekto partnerių mokyklų abiturientai dalinosi savo sėkme renkantis tolesnį mokymosi ir/ar profesinį kelią.

Dažnai mokiniams, besimokantiems mažoje kaimo gimnazijoje, gyvenantiems toli nuo didmiesčių, viliojančių savo galimybėmis, pritrūksta drąsos, ryžto, motyvacijos ir pasitikėjimo savimi siekti aukštesnių tikslų. Šio ir būsimų virtualių susitikimų tikslas – įkvėpti ir motyvuoti mokinius siekti savo tikslų, suteikiant jiems žinių apie skirtingas karjeros galimybes bei sėkmės istorijas, parodyti, kad nepriklausomai nuo mokyklos ar aplinkos, kiekvienas gali pasiekti aukštumų, jei turi ryžto ir noro mokytis. Apie tai savo patirtimi dalijosi trys įkvepiantys pranešėjai.

Aurimas Garnevičius, „Danske Bank“ vyresnysis programinės įrangos inžinierius, susitikimo metu pasakojo apie savo darbą Reguliavimo kontrolės grupėje, kuri kuria sistemas, užtikrinančias, kad banko investuotojai valdytų savo sandorių riziką ir nenuskaičiuotų per didelių komisinių mokesčių. Jis dalijosi savo karjeros keliu iki kol tapo programinės įrangos inžinieriumi, pasakojo, su kokiais iššūkiais teko susidurti ir kaip pasisekė juos įveikti. Aurimas pabrėžė, kad IT sritis suteikia daug galimybių, tačiau svarbiausia yra nuolatinis mokymasis, problemų sprendimo įgūdžiai ir gebėjimas prisitaikyti prie naujų technologijų.

Gytis Druteika, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantas bei jaunesnysis mokslo darbuotojas, susitikimo metu pasakojo apie CRISPR-Cas genų redagavimo technologijas – vieną svarbiausių pastarojo dešimtmečio mokslinių atradimų, kuris buvo įvertintas Nobelio chemijos premija. Jis dalijosi savo patirtimi dirbant šioje pažangioje mokslo srityje, pasakojo apie savo tyrimus bei jų pritaikymą, apie patirtis dalyvaujant tarptautinėse konferencijose Prancūzijoje, JAV ir Lietuvoje. Gytis pabrėžė, kad mokslas yra ne tik teorinės žinios, bet ir praktinė patirtis, eksperimentai bei nuolatinis tobulėjimas.

Tuğbos Erol iš Turkijos kalbėjo apie astronomiją, ji pasakojo apie astronomijos svarbą ir įdomybes, naujausius atradimus kosmoso tyrimų srityje, karjeros galimybes astronomijoje bei savo asmeninę patirtį dirbant šioje srityje.

Dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją ir įgijo vertingų žinių apie karjeros galimybes skirtingose srityse. Susitikimas leido suprasti, kad nesvarbu, kur gyveni, kokioje mokykloje mokaisi – jei turi užsidegimo ir noro, viskas yra įmanoma!

Dėkojame organizatoriams ir pranešėjams už įkvepiančią patirtį bei laukiame kitų Erasmus+ projekto veiklų!

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas