Pažintinė kelionė į Vilnių

Nors gegužės 9-tosios rytas buvo šiek tiek žvarbus ir apsiniaukęs, tačiau tai ne kiek nesugadino šeštos klasės mokinių nuotaikos. Kupini energijos bei gerų emocijų mokiniai išvyko į Vilnių. Išvykos metu mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Susipažink su Vilniaus televizijos bokštu“. Gidas Gediminas Lankauskas papasakojo atvykusiems mokiniams  apie šio išskirtinio pastato statybą, kuri vyko net septynerius metus. Mokiniai sužinojo  kas buvo šio projekto autoriai ir įgyvendintojai, kodėl bokštui statyti buvo pasirinkta ši vieta (Karoliniškių mikrorajonas), kokie nauji technologiniai sprendimai buvo taikomi statant bokšto apžvalgos aikštelę, kiek tuo metu kainavo bokšto statyba.  Gidas paaiškino kokia yra televizijos bokšto paskirtis  ir funkcija, kokie yra radijo ryšio perdavimo principai, kaip mūsų namus pasiekia signalas. Mokiniai  taip pat  aplankė ir apžiūrėjo  Sausio 13-osios ekspoziciją, sužinojo daugiau apie Sausio 13-osios įvykius, išsiaiškino kodėl okupantams televizijos bokšto kontrolė, kuri tęsėsi 222 dienas, buvo tokia svarbi. Gražiausi Vilniaus miesto vaizdai atsivėrė prieš mokinių akis kai liftu pakilome į besisukančią apžvalgos aikštelę, kurį yra 165 metrų aukštyje. Po įdomios ir turiningos edukacijos mokinių laukė smagi popietė Ogmios miestelio laisvalaikio centre Skypark. Čia su vaikais skanavome šviežias, ką tik pagamintas picas.  Pasistiprinę mokiniai pasinėrė į tikrą pramogų, sporto ir žaidimų sūkurį.

Diana Gabrilavičienė, technologijų mokytoja