Pamoka muziejuje

Birželio 7 dieną pirmokai mokėsi Ignalinos krašto muziejuje. Mokiniai išsiaiškino, kas yra muziejus, ką jame galima pamatyti. Jie aplankė Arnoldo Kairio parodą, kurioje eksponuojamos skulptūros, pagamintos iš senų metalinių daiktų. Apžiūrėję nuolatines muziejaus ekspozicijas, mokiniai susipažino su Ignalinos krašto istorija, senaisiais gyventojų papročiais, amatais, gyvenimo būdu.

Pirmokai išgirdo legendą apie Ignalinos pavadinimo kilmę, spalvino pažįstamus Ignalinos krašto vaizdus: Palūšės bažnyčią, paminklą Ignui ir Linai, Paliesiaus dvarą, grybukų skulptūras, esančias prie kelio, vedančio į Vidiškes. Mokiniai žaidė žaidimus, kuriuose reikėjo prisiminti Ignalinos krašto įžymybes: pastatyti Ignalinos geležinkelio stoties vandens bokštą, sudėlioti  Ignalinos krašto vaizdą.

Iš pamokos grįžome daug sužinoję apie savo kraštą, jo praeitį ir dabartį. Dabar žinome, kaip įdomu leisti laiką muziejuje.

Ilona Pakalkienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė