Išvyka į tradicinių amatų centrą ,,Svirnas“

Darganą, šaltą ir vėjuotą balandžio 5-tos dienos rytą aštuntos klasės mokiniai išvyko į Uteną, kur lankėsi tradicinių amatų centre ,,Svirnas“. Vykome pas  amatų meistrę Odetą Tumėnaitę-Bražėnienę, kuri pakvietė mus į edukacinį užsiėmimą ,,Velykų papročiai ir tradicijos“. Savo karpiniais, raižiniais ir  margučiais garsėjanti meno kūrėja papasakojo mokiniams apie tradicinius margučių marginimo būdus, Velykų papročius ir tradicijas. Edukacinės programos metu kiekvienas mokinys turėjo galimybę susipažinti su margučių marginimo vašku tradicijomis ir ypatumais, spalvų ir raštų simbolika. Kupini entuziazmo ir gerų emocijų mokiniai pasiruošė marginimo įrankius ir, kai tik žvakidėse įkaito bičių vaškas, ėmėsi marginti margučius. Kiekvienas margutis išsiskyrė įmantriais pačių mokinių sugalvotais raštais, simboliais ir spalvomis. Belaukiant pačių gražiausių pavasario švenčių ši edukacinė veikla kiekvienam mokiniui padovanojo šiltų, nepakartojamų, tarsi  bičių vašku kvepiančių emocijų, suteikė galimybę susipažinti ir pabendrauti su nepaprasto nuoširdumo tradicinių amatų meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene. Taigi, labai nuoširdžiai jai dėkojame už puikiai praleistą rytą, gerą nuotaiką, šiltas emocijas ir nuostabią edukacinę veiklą.

Diana Gabrilavičienė, technologijų mokytoja