Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ pasiekimai

• Paskelbta: 2022-06-13

Labai džiaugiamės ir sveikiname III klasės mokinius Skaistę Meškelaitę, Liną Martinkėną ir Skirmantą Strašinską, tapusius 22-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ III vietos laureatais. Kūrybinė komanda sukūrė filmą ,,Daugel brolių krito‘‘ apie Ignalinos rajone (Mielagėnų, Paringio krašte) veikusius partizanus, priklaususius Vytauto apygardos ,,Tigro’’ rinktinei. Gimnazistai perteikė mūsų krašte veikusio partizano Edvardo Žvyriuko, gimusio 1923 metais, istoriją, kuris savo gyvenimą ir jaunystę paaukojo dėl pačio kilniausio ir didvyriškiausio tikslo – Lietuvos. Linas Martinkėnas sakė, kad šiuo filmu kūrybinė komanda siekė priminti, kad gyvenimas nepriklausomoje valstybėje visuomet bus aplaistytas krauju ir yra tarsi dėlionė, sudėliota iš žmonių likimų ir ašarų, todėl nepriklausomybę privalome vertinti. Dėkojame lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Neringai Mudėnienei, kuri suteikė visokeriopą pagalbą ruošiantis, ir kviečiame susipažinti su mūsų krašto partizanų atminimo įamžinimo darbu.