Literatūros pamoka už gimnazijos ribų

• Paskelbta: 2023-11-19
  • Kategorija: Pamokos kitaip

Lapkričio 16 dieną IV klasės mokiniai dalyvavo integruotoje literatūros- istorijos pamokoje „Lietuvos žydų literatūra ir literatūra apie holokaustą’’. Gimnazistai, klausydamiesi mokytojos pasakojimo ir dirbdami su papildoma medžiaga, sužinojo,   kada ir kokiomis aplinkybėmis žydai atsirado Lietuvoje, kas yra Litvakija ir litvakai, kokios savybės būdingos žydui litvakui,  kaip pasikeitė žydų padėtis po Antrojo pasaulinio karo, susipažino su Lietuvių literatūra apie holokaustą ir žymiausiu žydų kilmės rašytoju – Icchoku Meru, analizavo romano ,,Lygiosios trunka akimirką“ vaizduojamojo pasaulio įvaizdžius, motyvus, detales, idėjas. Mokiniai atsakė į klausimus, išsakė savo įžvalgas, diskutavo. Vakare gimnazistams pamoka vyko už gimnazijos ribų – Ignalinos rajono kultūros centre žiūrėjo Ignalinos „Česlovo Kudabos“ gimnazijos teatro ,,Iki’’ spektaklį  ,,Reikia gyventi, mergaite… Reikia gyventi!’’, kuriame kartu su jaunaisiais aktoriais išjautė Lietuvos žydų tragediją.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja metodininkė