Išvyka į DNR dienos konferenciją

• Paskelbta: 2022-05-04

Balandžio 25 dieną aš, III klasės mokinė Elzė Trubilaitė, bei biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė su pakvietimu vykome į kasmetinę konferenciją DNR dienai paminėti. Konferencija vyko Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos rūmuose. Vien aplinka ir joje esantys svečiai, kalbėtojai sudarė įspūdį, jog dalyvautume studentams skirtoje paskaitoje. Konferencijos metu teko garbė susitikti su Vilniaus mokslų akademijos rektoriumi ir Vilniaus universiteto medicinos mokslų daktarais, dėstytojais. Buvo proga išgirsti pasakojimus iš užsieniečio dėstytojo perspektyvos, kuris anglų kalba pasakojo apie atliekamas technikas Lietuvoje ir visame pasaulyje tiriant mumijų DNR.

Konferencija buvo sudaryta ne vien tik iš paskaitų. III klasės mokiniai Linas Martinkėnas ir  Elzė Trubilaitė bei biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė buvo pakviesti nacionalinio konkurso „Kaip DNR gali padėti nustatyti/atrasti senovės žmonių istorija?“ užbaigimui ir padėkų įteikimui. Darbai buvo paminėti konferencijos metu kaip vieni iš perspektyvių ir pavyzdingų pristatymų apie DNR. Konkurse „Kaip DNR gali padėti nustatyti/atrasti senovės žmonių istorija?“ dalyvavome biologijos mokytojos iniciatyva. Taip pat mūsų laukia antras etapas – Europos mastu vykstantis konkursas „How can DNA help us to discover ancient human history?“, kuris vyks iki birželio mėnesio vidurio. Todėl su nekantrumu laukiame Europinio konkurso rezultatų ir džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti šiuose konkursuose bei praplėsti akiratį apie pačią DNR.

Elzė Trubilaitė, III klasės mokinė