Profesinis veiklinimas priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

• Paskelbta: 2024-04-29
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Balandžio 29 dieną 8, I ir II klasių mokiniai susipažino su ugniagesio-gelbėtojo profesija, darbo specifika, išbandė kai kuriuos prietaisus, aiškinosi darbo organizavimo principus. Neliko nepaliestas ir ugniagesio gelbėtojo darbo apmokėjimo klausimas, aptartos priėmimo į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą sąlygos. Viskas buvo smalsu: didžiulės mašinos, gelbėjimo valtys, tvarkingai surikiuoti kostiumai, o labiausiai patiko gaisrininkų stulpu iš antro aukšto nusileisti į pirmą ir per mažiau negu minutę apsirengti ugniagesio uniformą. Sužinojome, kad ugniagesio gelbėtojo profesija yra susijusi su rizika ir pavojumi gyvybei (ugnis, aukštis, kenksmingos cheminės medžiagos). Pamatėme gaisro gesinimo įrangą (laužtuvus, kastuvus, gesintuvus, metalo pjaustymo įranga ir kt.). Sužinojome, kad darbas pamaininis, reikia budėti vidutiniškai kas ketvirtą parą. Budėdamas ugniagesys gelbėtojas turi būti pasirengęs greitai reaguoti į nelaimės signalus ir imtis būtiniausių pagalbos veiksmų. ,,Ugniagesys gelbėtojas – didžiausią visuomenės pasitikėjimą kelianti profesija. Ugniagesys gelbėtojas ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka gelbėjimo darbus, bei teikia pagalbą gyventojams“, – sakė Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrininkas Irmantas Nalivaika. Ugniagesio gelbėtojo darbas prasmingas, garbingas ir gerbiamas. Lietuviai, remiantis apklausų duomenimis, ugniagesiais pasitiki labiausiai.

Jokūbas Cicėnas, I klasės gimnazistas