Prisiminėme dieną, įtvirtinusią Laisvę

• Paskelbta: 2022-01-18

„Niekas negali nugalėti Tautos, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.

1990-jų metų Kovo 11-oji paskelbė: „Lietuvos valstybė yra!“.

1991-jų Sausio 13-oji patvirtino: „Mes būsime!“, – šiais žodžiais į susirinkusius prisiminti Sausio 13-osios įvykių gimnazijos aktų salėje kreipėmės mes, renginio vedėjai, III klasės mokiniai  Linas Martinkėnas ir Skaistė Meškelaitė.

Renginį pradėjome Lietuvos Valstybės himnu. Po jo prisiminėme Sausio 13-osios įvykius ir tylos minute pagerbėme žuvusiuosius. Žiūrėjome dokumentinę apybraižą „Mes nugalėjom“, tai – istorija apie laisvės kovotoją Algimantą Remeiką.

O prieš tai... ankstyvo sausio 13-osios ryto prieblandoje mokyklos languose sužibo žvakutės – vienybės ir atminimo simboliai. Klasėse mokytojai su mokiniais kalbėjo apie Laisvę ir jos kainą, apie tai, kad Sausio 13-oji įėjo į istoriją amžiams, palikusi žuvusiųjų už Laisvę atminimą...

Istorija mums ne kartą įrodė, kad Laisvė veltui nedalijama, branginkime ir išsaugokime Ją.

Skaistė Meškelaitė, III klasės mokinė, Mokinių tarybos pirmininkė