Adventiniai susitikimai gimnazijoje

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2021-12-23

Adventiniai susitikimai gimnazijoje

ADVENTAS dažniausiai būna dovanų pakavimo, ruošimosi šventėms, priešventinių susitikimų su draugais metas. Tai nieko blogo. Dovanų ruošimas ir teikimas mums primena DOVANOTĄJĮ, kurio gimtadienį per šventas Kalėdas švęsime.

Tačiau, kad ir kaip miela rengtis šv. Kalėdoms, Vidiškių gimnazijoje sutelkėme savo jėgas ir dėmesį ir skyrėme ne daugybei nelabai svarbių reikalų, bet esminėms Advento tiesoms. Įsipareigojome ir atradome laiko ir vietą tyliai maldoje pabūti su Jėzumi. Kasdienių rūpesčių tėkmė neatitolino, bet panardino į Viešpaties artumą. Taip geriausiai parengėme kelią Jėzaus atėjimui į mūsų širdis susiburdami į adventinius pirmadienių susitikimus. Žinoma, pasiruošimą šv. Kalėdoms įtakojo pandemijos iššūkiai bei ribojimai susiburti į didesnį dalyvių būrį. Pirmąją advento Pranašų ir antrąją Betliejaus žvakes pirmadieniais mūsų gimnazijoje susirinkę prie Advento vainiko įžiebė pradinių klasių mokiniai su savo klasės mokytojomis. Išklausę Dievo žodį, prisiminėme, jog Jėzus yra ramybės davėjas, pažadėtas mums nuo pat pasaulio sukūrimo pradžios. Mokėmės dėkoti Dievui už laukimo dovaną ir už mums suteiktą ramybę. Trečiąjį Advento pirmadienį gimnazijoje susirinkę prie adventinio vainiko Dievo Žodį apmąstė bei uždegė Piemenų žvakę penktos klasės mokiniai ir jų klasės auklėtoja Danguolė Bajarūnienė. Ketvirtąją Angelų žvakę įžiebė pirmokai gimnazistai džiaugdamiesi, kad jau greit sulauksime Šv. Kalėdų stebuklo. Klausydami ir įgyvendindami Dievo Žodį mokėmės laukti Dievo gimimo bei ruošėme Jam kelią į savo širdis.

Adventą išgyvenome susikaupę, bet kupini vidinio džiaugsmo, ruošdamiesi pasveikinti Prakartėlėje gimusį Jėzų.