Tikybos pamokos kitaip

  • Paskelbė : Dainius Vaitkevičius
  • Paskelbta: 2023-11-20
  • Kategorija: Pamokos kitaip

Šių metų lapkričio 16 d. Vidiškių gimnazijos 7 ir 8 klasių mokinių grupė tradiciškai vyko į Vilnių, kur dalyvavo Aušros Vartų atlaiduose, mokinių edukacinėje dienoje bei prisiminė prieš 30 metų įvykusį popiežiais Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje. Anuo metu Aušros Vartus popiežius įvardijo kaip ypatingą susitikimų su Kristaus ir Bažnyčios Motina bei viso krašto tikinčiųjų vienybės vietą.

Norėdami sužinoti daugiau senamiesčio paslapčių, atrasti nežinomų įdomybių, geriau suprasti įvairių epochų kaitą, aplankyti gražiausias Vilniaus šventoves, giliau pažinti krikščionybės raidą, pagilinti savo tikėjimą bei turiningai praleisti laiką su kitais dalyviais iš Lietuvos susitikome Vilniaus arkikatedroje. Ten gavome užduotis ,,Atrask istoriją“ su užuominomis į atsakymus bei kryžiažodžiu, kurį turėjome išspręsti ir įvardinti raktinį žodį, kuris veda į dienos veiklų tęsinį. Užuominos sekė užuominas, sudėtingi rebusai – mįsles, senos fotografijos, įvairūs klausimai su užduotimis bei užšifruotomis senamiesčio koordinatėmis padėjo susigaudyti dabartyje... Įveikėme visas užduotis bei įminėme paslaptis, surašėme atsakymus į kryžiažodžio lapą ir sužinojome raktinį žodį-slaptažodį, kuris vainikavo mūsų pastangas, parodė, kad  patyrėme sėkmę.  Po aktyvios veiklos edukacijose nuskubėjome į Šv. Teresės bažnyčią. Ten susitikome su kitais dalyviais ir ruošėmės švęsti Mišias. Šv. Mišioms vadovavo kunigas Alessandro Barelli SDB, kuris nuotaikingai ir kūrybingai mums priminė Dievo Motinos istoriją, rožančiaus kilmę, draugystės prasmę bei pamaldumo svarbą. Susikaupę dalyvavome Mišiose bei prie karūnuoto Švč. Mergelės Marijos paveikslo sudėjome visus savo rūpesčius ir prašymus. Šv. Mišių pabaigą vainikavo bendra Švč. Mergelės Marijos rožinio malda ir palaiminimas. Dar akimirkai susitikome agapėje, kur vaišinomės arbata ir karštais kibinais.

Dėkojame gimnazijos direktorei Jūratei Sveikauskienei už sudarytas galimybes nuvykti ir dalyvauti Aušros Vartų atlaidų mokinių edukacinėje dienoje.

Audronė Urbonienė, tikybos vyresnioji mokytoja

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos