Džiugios žinios iš respublikinės jaunimo kūrybos šventės

• Paskelbta: 2022-10-18

2022 m. rugsėjo-spalio mėnesiais mūsų gimnazijos ketvirtokė Skaistė Meškelaitė ir  trečiokas Kirilas Maslabojevas dalyvavo  respublikiniame eilėraščių ekranizacijų ir fotografijų konkurse „Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu“, kurį organizavo  Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija. Pasak konkurso sumanytojos ir organizatorės lietuvių kalbos mokytojos Gitanos Kavaliauskaitės, šiuo konkursu buvo siekiama sudominti jaunimą įvairiomis meno rūšimis: literatūra, muzika, kūrinio ekranizacija, fotografija, populiarinti naujų medijų meną, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, ugdyti saviraišką, skatinti moksleivių ir mokyklų bendradarbiavimą. Konkurse dalyvaujantys  mokiniai darbus pateikti galėjo į dvi sekcijas – eilėraščių ekranizacijų ir fotografijos. Skaistė ir Kirilas šio konkurso vertinimo komisijai pateikė po fotografijų ciklą ir darbus apibūdinančius kūrybinįus tekstus, o spalio 14 dieną kartu su lietuvių kalbos mokytoja Neringa Mudėniene vyko  į Zarasų r. savivaldybės viešojąją biblioteką, kurioje vyko laureatų apdovanojimo šventė. Konkurse dalyvavusius mokinius, jų mokytojus sveikino Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų r. savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, Zarasų r. savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius. Renginio organizatorė Gitana Kavaliauskaitė džiaugėsi, kad jauni kūrėjai iš visos Lietuvos susirinko pasidžiaugti geriausiais darbais, susitikti su meno žmonėmis, pasiklausyti dailininkės Gintarės Laurikėnienės, fotografo Algimanto Navicko ir  poeto Vytauto Kazielos paskaitų ir  patarimų, pasisemti naujų idėjų, sumanymų ir patirti nepakartojamų įspūdžių. Įdomu buvo peržiūrėti geriausiai įvertintus konkurso dalyvių vaizdo klipus ir fotografijas (fotografijų šiam konkursui pateikė apie 80 mokinių.), išgirsti mokinių poetinį žodį. Džiaugiamės, kad antrosios vietos laureatėmis už puikios kokybės fotografijas tapo Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos mokinės Liepa Jankauskaitė (mokytoja Monika Šimonėlė) ir Skaistė Meškelaitė (mokytoja Neringa Mudėnienė), o Kirilo Maslabojevo (mokytoja Neringa Mudėnienė) fotografijų ciklas įvertintas padėkos raštu.

Atsisveikindami su konkurso sumanytoja Gitana Kavaliauskaite, dėkojome konkurso organizatoriams už įkvėpiančią ir motyvuojančią šventę, už malonų bendravimą, už galimybę jauniems kūrėjams susiburti  užburiančioje savo grožiu aplinkoje.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė