Akcija „Lietuva skaito“

• Paskelbta: 2024-05-12
  • Kategorija: Aktualijos

Gegužės 7 dieną gimnazijos bibliotekininkė Vitalija Medzevičienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danguolė Šalkauskienė, Neringa Mudėnienė pakvietė 1-III klasių mokinius 45 minutes skirti akcijai „Lietuva skaito“. Ši akcija skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Šiemet proga ypatinga, nes 2024 metais švenčiame 120-ąsias spaudos atgavimo metines ir  minime 145-ąsias lietuvių rašytojo Jono Biliūno gimimo metines. Pamokose mokiniai kartu su mokytojais prisiminė istorines lietuviškos spaudos draudimo aplinkybes,  svarbiausius rašytojo Jono Biliūno gyvenimo įvykius ir  nuoširdžiai  skaitė  J. Biliūno kūrinius ir  kūrinių ištraukas. Penktokai skaitė ir aptarė jaudinančią ir pamokančią Jono Biliūno novelę ,,Kliudžiau’’,  labiausiai sugraudinusią  kūrinio ištrauką nurašė dailyraščiu.

Pagerbę rašytoją Joną Biliūną, mokiniai suprato, kad pagrindinės gyvenimo vertybės – teisybė, sąžinė,  meilė, užuojauta, atlaidumas, kito supratimas, laisvės siekimas – kurias puoselėjo J. Biliūnas, turi būti svarbios kiekvienam.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė