Paminėta Šiaurės šalių literatūros savaitė

• Paskelbta: 2022-11-21
  • Kategorija: Aktualijos

Lapkričio 14–20 dienomis Šiaurės ir Baltijos šalyse vyksta tradiciniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Pagrindinė savaitės idėja  - visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Šių metų skaitymams atrinktų knygų pagrindinė tema – žmogaus ryšys su gamta. Vidiškių gimnazijos aštuntokai ir I, II, III klasių gimnazistai  taip pat tradiciškai prisijungė prie šios akcijos ir lapkričio 15 – 16 dienomis per lietuvių kalbos pamokas skaitė  ištraukas iš Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones“. Perskaitę ir aptarę tekstą,  mokiniai dalijosi įspūdžiais apie mįslingiausią pasaulio žuvį, apie rašytojo ryšį su tėvu, sugrįžo į savo vaikystės prisiminimus, dalijosi prisiminimais su bendraklasiais.

Džiugu, kad tokios skaitymo akcijos suburia mokinius, paskatina skaityti, dalintis skaitymo džiaugsmu ir prisiminimais.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė